Wydarzenia - rok szkolny 2012/2013

WARSZTATY „LEGALNA KULTURA”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego pn. „Wspieraj kulturę, korzystaj z legalnych źródeł”. Aleksandra Sieńkowska oraz towarzysząca jej Pani prawnik zapoznały uczniów z działaniem portalu legalnakultura.pl, który gromadzi serwisy udostępniające dzieła kultury na mocy legalnych licencji. Projekt pod hasłem „Kultura. Cała sztuka w tym, by cieszyć się nią razem” to kampania społeczna promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury.

POECI I PISARZE ZIEMI BYDGOSKIEJ

Zapraszamy do obejrzenia wystawki o pisarzach i poetach ziemi bydgoskiej.

KONKURS POETYCKI NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI, SZCZĘŚCIU.

Z okazji WALENTYNEK w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS POETYCKI NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI, SZCZĘŚCIU. Wiersze naszych uczniów zostały umieszczone w gablocie. Zapraszamy do ich przeczytania.

ROK 2013 JEST ROKIEM POETY JULIANA TUWIMA

Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłasza rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

LITERACKA NAGRODA NOBLA 2012

Laureatem Literackiej Nagrody Nobla został chiński pisarz Mo Yan za "wizyjny realizm łączący opowieści ludowe, historię i współczesność".

Listopad 2012- miesiącem Brunona Schulza

Zapraszamy do obejrzenia wystawki w bibliotece pn. "Listopad 2012- miesiącem Brunona Schulza".

NIKE 2012 DLA MARKA BIEŃCZYKA

NAGRODA DLA SZTUKI OPOWIADANIA

AKCJA „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”

W ZWIĄZKU Z PRZYPADAJACYM W PAŹDZIERNIKU ŚWIĘTEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”. TEGOROCZNE HASŁO BRZMI: „BIBLIOTEKI SZKOLNE – KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI”

200 lat po „Ostatnim zajeździe na Litwie”

W tym roku mija 200 lat od wydarzeń, które zostały po części opisane w dziele Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. W sześćdziesięciu miastach Polski czytano „narodową epopeję”, udział w akcji brał także prezydent Bronisław Komorowski. Ogólnopolska akcja "Narodowe czytanie” ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury. Z tej okazji w naszej bibliotece przygotowano wystawę pn. „200 lat po ostatnim zajeździe na Litwie”.