Wydarzenia - rok szkolny 2011/2012

Mistrz reportażu literackiego i najwybitniejszy pisarz wśród reporterów – tak mówiono o Ryszardzie Kapuścińskim. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-1972 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. 23 stycznia minęła piąta rocznica jego śmierci.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w czytelni.

„Cóż za rzecz przedziwna… Czytanie!”
C. K. Norwid

11 kwietnia uczennice klasy II ag: Julia Chmielewska, Agata Reimann oraz Katarzyna Żywica uczestniczyły w Wojewódzkim konkursie „Mistrz Pięknego Czytania” o Puchar Prezydenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

15.03.2012r. klasa Ic odwiedziła Filię nr 15 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Młodzież została zapoznana z historią i ofertą biblioteki.

Z okazji WALENTYNEK w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS POETYCKI NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI, SZCZĘŚCIU. Wiersze naszych uczniów zostały umieszczone w gablocie. Zapraszamy do ich przeczytania.

Kampania "Cała Polska czyta dzieciom" zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.
Czytanie dziecku dla przyjemności - 20 minut dziennie. Codziennie! - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
03 lutego uczennice klasy 3 ag Monika Pasela i Aleksandra Żywczewska aktywnie włączyły się w akcję, czytały bajki w przedszkolu „Pod Sosnami”.

KONKURS WIEDZY O MITOLOGII GRECKIEJ rozstrzygnięty!

I miejsce- Mateusz Słowiński (ID)
I miejsce- Marta Meller (IAG)
II miejsce- Agnieszka Ernest (IA)
III miejsce- Paulina Brzozowska (ID)

GRATULUJEMY!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

90. rocznica urodzin Marka Edelmana

Śladami Leona Wyczółkowskiego

Rok 2012- rokiem Janusza Korczaka

Kontynuując obchody roku noblisty Czesława Miłosza, dnia 12 grudnia w naszej bibliotece odbyło się "SPOTKANIE Z MIŁOSZEM" z udziałem klasy 2d.

SZTUKA BAROKU I KLASYCYZMU- wystawka w bibliotece

90. ROCZNICA URODZIN TADEUSZA RÓŻEWICZA

PAŹDZIERNIK- MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA "PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ"

LITERACKA NAGRODA NIKE 2011
Marian Pilot "Pióropusz"