Wydarzenia - rok szkolny 2010/2011

BOOKCROSSING 2011 "Wolność książek jest równa wszystkim skarbom świata"

210 rocznica śmierci Ignacego Krasickiego

18.03.2011 r. uczennice z koła bibliotecznego wraz z opiekunem uczestniczyły w spotkaniu z SZYMONEM HOŁOWNIĄ – dziennikarzem i publicystą, felietonistą "Newsweeka", autorem książek: "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Tabletki z krzyżykiem", "Ludzie na walizkach", "Monopol na zbawienie", pełniącym od 2007 r. funkcję dyrektora programowego kanału Religia.tv. Podczas spotkania promował swoją najnowszą książkę "Bóg. Życie i twórczość". Czy Bóg jest jeden? Czy kościół wychowuje katolików? Jak wierzyć w XXI wieku? – to tylko niektóre z pytań, na które autor odpowiadał podczas spotkania. Spotkanie zorganizowane zostało w WiMBP w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Zwycięzcy Literackiego Konkursu Walentynkowego:

I miejsce- Aleksandra Krzowska kl. Iag
II miejsce- Dominika Malotka kl. Iag
III miejsce- Agata Reimann kl. I ag

Gratulujemy!

UWAGA KONKURS!

W związku ze zbliżającym się dniem Św. Walentego zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Walentynkowym Konkursie Literackim, który odbędzie się 14 lutego w czytelni. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojej obecności w bibliotece szkolnej. Na zwycięzców czekają nagrody!:)

ROK 2011 ROKIEM CZESŁAWA MIŁOSZA

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w bibliotece szkolnej.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczennice z klasy IID czytały swoje ulubione bajki z dzieciństwa w przedszkolach: "Polanka" i "Pod Sosnami".

Z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina uczennice z koła bibliotecznego przygotowały wystawę, którą można obejrzeć w czytelni

LITERACKA NAGRODA NIKE 2010

Tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nobla jest Mario Vargas Llosa

Peruwiańskiego pisarza nagrodzono za: "analizę struktury władzy", przeprowadzaną za pomocą "ostrego jak sztylet obrazu literackiego" oraz za to, że stworzył "kartografię struktur władzy oraz wyraziste obrazy oporu, buntu i porażek jednostek" – jak podano w werdykcie. Oprócz Literackiej Nagrody Nobla (2010 r.) – uznawanej za największe wyróżnienie w dziedzinie literatury światowej jest również laureatem Nagrody Cervantesa - najwyższego możliwego trofeum w świecie literatury hiszpańskojęzycznej (w 1994 r.).

Ostatnia powieść Llosy "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" – wydana przez wydawnictwo ZNAK sprzedała się w Polsce w nakładzie 100.000 egzemplarzy.

W naszej bibliotece można wypożyczyć tytuły noblisty:
  • Raj tuż za rogiem, Poznań, Wydawnictwo Znak, 2010
  • Rozmowa w „Katedrze”, Wydawnictwo Znak, 2008