HERBERT. BIOGRAFIA. TOM 1. NIEPOKÓJ. BIOGRAFIA. TOM 2. PAN COGITO

Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami, gniewem, przez dekady walczący z bólem ciała i duszy? Nieprzenikniony? Zawsze osobny? Z pewnością: człowiek budujący swe życie na przekór historii, modom, przeciwnościom losu, biedzie, własnym słabościom. Płynący pod prąd.

ANDRZEJ MALESZKA - MAGICZNE DRZEWO. TOM 1. CZERWONE KRZESŁO

Jest to doskonale i nowocześnie opowiedziana historia o trójce współczesnych polskich dzieci, które muszą pokonać mnóstwo trudności, by odzyskać miłość rodziców pochłoniętych zarabianiem pieniędzy. W los Kukiego, Tosi i Filipa mocno wplata się świat magii w postaci czerwonego krzesła, które zostało zrobione z Magicznego Drzewa i posiada niezwykłe właściwości.

OLGA TOKARCZUK - OPOWIADANIA BIZARNE

Zaskakujące i nieprzewidywalne opowiadania, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość.

Pochodzące z języka francuskiego słowo “bizarre” znaczy dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie - zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom - jest książka Olgi Tokarczuk.

10 opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i wyimaginowane światy.

JANUSZ CHRISTA - KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA

W dzisiejszych czasach czytanie wśród młodych ludzi nie jest zbyt popularnym zajęciem. Jednakże wystarczyłaby tylko chwila, aby zapoznać się z ciekawym komiksem i zainteresować się nim. Niewielu spośród obecnie młodych ludzi wie, że tak popularne przygody Asterixa i Obelixa mają swój odpowiednik w komiksie pod postacią przygód pary przyjaciół - Kajka i Kokosza. Autorem przygód pary przyjaciół jest Janusz Christa, który stworzył cały cykl przygód bohaterów.

ANDRZEJ MALESZKA - MAGICZNE DRZEWO. CZERWONE KRZESŁO

Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia......

<<    aktualności: 168 (1701 KB)     >>

ROK SZKOLNY 2013/2014