ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY

Polecamy

JANUSZ CHRISTA - KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA

W dzisiejszych czasach czytanie wśród młodych ludzi nie jest zbyt popularnym zajęciem. Jednakże wystarczyłaby tylko chwila, aby zapoznać się z ciekawym komiksem i zainteresować się nim. Niewielu spośród obecnie młodych ludzi wie, że tak popularne przygody Asterixa i Obelixa mają swój odpowiednik w komiksie pod postacią przygód pary przyjaciół - Kajka i Kokosza. Autorem przygód pary przyjaciół jest Janusz Christa, który stworzył cały cykl przygód bohaterów.

 
ANDRZEJ MALESZKA - MAGICZNE DRZEWO. CZERWONE KRZESŁO

Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia......

 
CEZARY ŁAZAREWICZ - ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

 
WISŁAWA SZYMBORSKA - CHWILA

Każdy z utworów zgromadzonych w tomie "Chwila" to krystalicznie czysty, precyzyjny i zwarty minitraktat: filozoficzny, metafizyczny, egzystencjalny. Szymborska mówi o sprawach najważniejszych w sposób skłaniający do odkrywczych medytacji i przemyśleń.

 
MARCIN SZCZYGIELSKI - TEATR NIEWIDZIALNYCH DZIECI

Zaledwie przed siedmiu laty Marcin Szczygielski zadebiutował jako autor książek dla młodzieży (Omega_. Wtargnął do tego świata z przytupem - rychło zgromadził pokaźną liczbe trofeów literackich. Żywa, plastyczna wyobraźnia, talent do szczegółów, wiarygodne portrety dziecięce - wszystko to rozstrzyga o poczytności autora. Szczygielski pisze lekko na ważkie tematy, a to jest godna każdej nagrody ekwilibrystyka.

 
 


<<    aktualności: 165 (1701 KB)     >>

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2011/2012

ROK SZKOLNY 2010/2011

ROK SZKOLNY 2009/2010


    BIBLIOTEKA

Pracownicy

  • mgr Alina Zglinicka
  • mgr Hanna Gutkowska

Czynna

  • poniedziałek-czwartek: 7:15-15:30
  • piątek: 7:15-15:00

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY
ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13, 85 - 796 Bydgoszcz
tel.[0-52] 343-66-67, fax.[0-52] 343-65-95
e-mail: liceum@liceumxv.edu.pl

Projekt: Maria Małycha
Administrowanie: Marcin Maćkiewicz
Prowadzenie: Pracownicy biblioteki